Tipy na výlet

Golf

Golfový klub Bechyně se nachází cca 3 km od našeho domu. Je to krásné 9 jamkové hřiště uprostřed lesů které každému doporučuji vyzkoušet (budete se určitě rádi vracet). Vzhledem k poměrně nízkým cenám golfového klubu ale doporučuji i pro hosty kteří chtějí golf pouze vyzkoušet, popř. získat "Zelenou kartu".

Jestliže by Vám golfový klub v Bechyni nestačil, zkuste cca 35 km vzdálený Golfový klub Hluboká nad Vltavou. Zdejší 18-ti jamkové hřiště uspokojí i náročné hráče.

Město Tábor

první osídlení města Tábor je dle archeologických nálezů prokázáno již cca 400 let před naším letopočtem v tzv. době halštatské. První dobové zmínky o městském osídlení pocházejí ze 13 století, kdy se na místě současného starého města nacházela osada Hradiště. Samotné město Tábor včetně jeho názvu bylo jak známo založeno v roce 1420 husity. Bohatou historii města naleznete na každém kroku a město rozhodně stojí za jednodenní výlet. Vyzkoušejte katakomby z 15 století které prochází pod celým Žižkovo náměstím. Vchod je přes muzeum na Žižkově náměstí.

Město Bechyně

první známky osídlení Bechnyně sahají až do 1 stol. před naším letopočtem kdy bylo toto místo podle archeologických nálezů obýváno Kelty. První slovanské osídlení se datuje do 9 století našeho letopočtu.

Historie Bechyňského zámku sahá až do 13 století, kdy na místě dnešního zámku nechal Přemysl Otakar II postavit svůj hrad. V 16 století byl tento hrad Rožmberky přestavěn na zámek a později vlastněn několika dalšími významnými šlechtickými rody (Štrambergové, Paarové). V současností vlastní zámek Josef Štáva (ano, známý příběh poškození dobrého jména při obchodu s krevní plazmou).

Zámek je vekice dobře udržován a veřejnosti přístupný a v bývalém pivovaru je umístěna výstava keramiky Alšovy jihočeské galerie, která stojí rozhodně za návštěvu.


Houbaření


Místní lesy nabízí ráj pro houbaře především v období Srpen - Září. Přímo za naším domem začíná les kde se daří pravým hřibům a v dobré sezóně bude každý houbař nadšený.

Kromě pravých hřibů rostou na okrajích lesů i křemenáče osikové - úžasná houba na provoňení každé omáčky či polévky.

Rybaření v jižních čechách

S platným rybářským lístkem je možné rybařit na řece Lužnici (cca 8 km od domu), nebo na Jordánské přehradě v Taboře - cca 20 km od domu.

Rybníky pro sportovní rybaření (s možností zakoupeni povolenky na míste jsou Mydlák a Rybník Jaderný - oba jsou cca 38 km od našeho domu (cca 1/2 hodiny cesty autem) kousek od Hluboké nad Vltavou, povolenky se kupuji zde:

Rybářství Hluboká cz. s.r.o.

Tel. +420 387 789 411

email: hluboka@rybarstvi.cz